Przygoda z gitarą rozpoczęła się gdzieś pod koniec 1998 roku.

W jaki sposób? Nie pamiętam zbyt dobrze. Jakiś kumpel pożyczył mi swojego elektryka i się zaczęło. Wpływ na to wydarzenie miały również zespoły których słuchałem ( i słucham do dziś) m. in. Pearl Jam, Alicie In Chains, Led Zeppelin itp.

Gdzieś w szkole średniej wraz z przyjaciółmi założyliśmy pierwszy zespół w którym grałem. Green Habit – mocno hałasowaliśmy!!! Po rozpadzie tego składu były próby z innymi muzykami, różne jam`y i przede wszystkim fascynacja bluesem i klasyką.

W 2003 roku, również z przyjaciółmi, założyłem zespół Z.N.U.F. Kapela grała w knajpie covery rockowo bluesowe w swoich aranżacjach jak i kilka autorskich utworów. Po roku grania (może trochę dłużej) postanowiliśmy pójść w kierunku bardziej progresywnej muzyki, niestety nie wypaliło i się posypało.

         W 2006 roku w czasie kiedy przeniosłem się już do Szczecina i zacząłem studiować na Katedrze edukacji artystycznej, próbowałem z zespołem ADHD w Wałczu. Na próbach się skończyło. Kilka załamań nerwowych, rzucanie nałogów i powstał w Szczecinie zespół Head Creeps. Fajni ludzie, fajny klimat, sympatyczna muzyka. Nagraliśmy materiał demo (w studiu Akademickiego Centrum Kultury) i zaczęło się wielkie rozsyłanie. Kilka telefonów od managerów, agencji itp. dotyczących współpracy na zasadzie „wy jesteście wykonawcami a my zajmiemy się muzyką” i nic nie wyszło. Zespół przestał grać.

 

            Od 2009 roku do marca 2011grałem w zespole Semi Dry. W czerwcu 2011 roku ukończyłem Akademie Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej z tytułem magistra Uczę grać na gitarze klasycznej i elektrycznej (piszę swój zestaw ćwiczeń na gitarę elektryczną), zajmuję się również akompaniamentem (jeśli ktoś potrzebuje). Wiosną 2011 rozpocząłem współpracę z zespołem StoneRoses w Goleniowie (gającym jak na razie utwory Whitesnake i Deep Purple). W 2012 roku założyłem wspólnie z przyjaciółmi zespół Smooth grający nastrojową popowo – soulową muzykę (m.in. Adele, Amy Winehouse, Joss Stone). Na początku 2013 roku wydałem Epkę EPOLOGY zawierającą pięć autorskich kompozycji. Wiosną 2013 roku zostałem zaproszony do projektu Szczecin Art Ensemble (awangardowy zespół łączący różne muzyczne klimaty nastawiony na twórczą improwizację, energię i radość grania). Po bardzo ciepło przyjętych koncertach  postanowiliśmy nagrać płytę pod koniec lipca. W styczniu 2014 roku założyłem Agencję Artystyczną EPOLOGY która współpracuje z różnymi muzykami, szkołami, firmami i ośrodkami kultury.

 

„Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp.” – Frank Zappa

 

IMG_0072 42 35 08 IMG_0135